Klubbens tävlingsekipage G-L

Skicka bild, fakta samt resultat till  Webbmaster


 
GHI

Tina Hansson & "Nikita"
 Ras: Samojed Född:
Lydnad  Lkl 1   Lkl 2     Lkl 3    Lkl ELIT
    2:a pris      -    -           -
Bruks  Appell   Lägre   Högre      Elit
      -           -            -            -
Agility    -
MH/MT     -
Övrigt     -
Tina och Nikita
 
JK

 Kerstin Jonestad & Flottatjärns Xani of Asterix "Pepsi" 
 Ras: Tollare Född: 2008
Lydnad  Lkl 1       Lkl 2     Lkl 3     Lkl ELIT
   1:a pris       -         -          -
Bruks  Appell      Lägre      Högre       Elit
     -             -              -            -
Agility   -
MH/MT     -
Övrigt     -
Kerstin och Pepsi
 

L

Bibbi Linnér & Oak Spring's Aniara "Smulan"  Ras: Papillon Född: 2009-12-18
Lydnad   Lkl 1     Lkl 2    Lkl 3     Lkl ELIT
    -              -         -              -
Bruks  Appell   Lägre    Högre        Elit
      -           -          -              -
Agility  Agilityklass 3, hoppklass 2
MH/MT    -
Övrigt    -
DSC_5958-1
 
Bibbi Linnér & Keramet´s Je T´amie "Yez"  Ras: Papillon Född: 2013-05-26
Lydnad   Lkl 1     Lkl 2    Lkl 3     Lkl ELIT
    -              -         -              -
Bruks  Appell   Lägre    Högre        Elit
      -           -          -              -
Agility  Agilityklass 1, hoppklass 1
MH/MT    -
Övrigt    -
 

 Ulrika Lagerqvist & Lizsias Zam   
 Ras: Golden Retriever Född: 2009
Lydnad  Lkl 1       Lkl 2     Lkl 3     Lkl ELIT
   1:a pris       -         -          -
Bruks  Appell      Lägre      Högre       Elit
     -             -              -            -
Agility   -
MH/MT   Mentalbeskriven
Övrigt     -
Ulrika och Zam

 



Klubbens tävlingsekipage M

Clicka vidare: A-F, N


 
M 

Birgitta Magnusson & Silogårdens Hugo
Ras: Beuceron Född: 2012
Lydnad  Lkl 1   Lkl 2    Lkl 3    Lkl ELIT
     -         -         -         -
Bruks Appell   Lägre    Högre     Elit
 Spår  uppflytt uppflytt     -       -
Agility  -
MH/MT  Mentalbeskriven
Övrigt   -
Birgitta och Hugo

 

Fredrik Malmqvist & Aussieringens Icy
Chill " Lilla My"  
Ras: Australian Shepherd Född: 2012
Lydnad  Lkl 1   Lkl 2    Lkl 3    Lkl ELIT
   LP 1      -         -         -
Bruks Appell   Lägre    Högre     Elit
 Spår   uppflytt   -          -           -
Agility  Agilityklass 1 hoppklass 1
MH/MT  Mentalbeskriven
Övrigt  Rallylydnad: avancerad klass
Fredde och My



Inger Malmström & Ruth  Ras: Jack Russel   Född: 2008
Lydnad  Lkl 1     Lkl 2     Lkl 3    Lkl ELIT
    LP1      3:e pris     -        -
Bruks  Appell    Lägre   Högre      Elit
      -            -          -            -
Agility  Agilityklass 1, Hoppklass 1
MH/MT    -
Övrigt    -
Inger och Rut

 

Stina Mattsson & Bianca "Flisan" Ras:Parson Russel Terrier Född:2002
Lydnad  Lkl 1   Lkl 2     Lkl 3    Lkl ELIT
    -          -           -         -
Bruks  Appell   Lägre    Högre       Elit
       -         -           -             -
Agility  Agilityklass 3, Hoppklass 3, Vunnit Lag SM 2006 och 2009
MH/MT   -
Övrigt   -
DSC_0023-2

 

Linda Myrendal & Hönsetorps Back in  Shape "Darcy" Ras: Dvärgschnauzer Född:2012-09-11
Lydnad  Lkl 1   Lkl 2     Lkl 3    Lkl ELIT
    -          -           -         -
Bruks  Appell   Lägre    Högre       Elit
       -         -           -             -
Agility  Agilityklass 2, Hoppklass 2
MH/MT   Mentalbeskriven
Övrigt   -
hemsida

 

Clicka vidare: A-F, N